Dodany: 2011-01-18 12:21:52

Higiena w salonach kosmetycznychHigiena w salonach kosmetycznych jest jednym z podstawowych wyznaczników jakościowych danego miejasca. Rzeczą oczywistą jest, że tam gdzie przeprowadzane są zabiegi kosmetyczne – często bardzo inwazyjne, musi być zachowana szczególna higiena. Niestety wiele salonów kosmetycznych nie przestrzega żadnych zasad higieny.

 

Możemy mieć co prawda nadzieję, że salon taki zostanie szybko zamknięty przez sanepid, jednak nie zawsze tak się dzieje. Korzystając z usług salonu kosmetycznego, w którym łamane są zasady higieny, narażamy się na wiele chorób. Wizyta w takim salonie z pewnością przyniesie więcej szkody niż pożytku.

 

Dlatego, jak podkreśla salon kosmetyczny poznań, dokładnie sprawdźmy warunki, w jakich będą przeprowadzane nasze zabiegi. Istotne jest praktycznie wszystko – od zawartości pojemników z płynami dezynfekującymi, po czystość ręczników używanych przy zabiegach. Warto zwrócić uwagę na czystość samych pomieszczeń oraz na wygląd zewnętrzny osób nas obsługujących. Pamiętajmy, że w razie wątpliwości zawsze możemy zrezygnować z zabiegu. Czasami jest to lepsze i tańsze wyjście niż długotrwałą kuracja antybiotykowa..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Higiena w salonach kosmetycznych
Nick: